Miután eleget pihengettünk a pálmafák árnyékában és úszkáltunk a türkizék óceánban, egy kis felfedezőútra indulva sem okoz csalódást a Maldív-szigetek egyik kedvenc turisztikai célpontja, a Sun Island.
Tarts velem, és járjuk körbe együtt a szigetet, ahol gyönyörű parkokat, különleges épületeket és szokatlan kertészeti megoldásokat is találunk...
(A tökéletes VR élmény érdekében mobileszközön a címsorra kattintva nyisd meg az alábbi videót - ne a "lejátszás" gombra kattints)
A korábbi cikkemben kicsit körbevezettelek benneteket a Sun Island strandjain és partjain, de ezúttal jobban megismerkedhettek a sziget belsejével is, hogy a partok mellett még mi mindennel találkozhatunk itt.
A saját bungalónk mellett az egyik legfontosabb épület a recepció, ahol a becsekkolás mellett az étkezésekre menet és az esti programok során is gyakran megfordulunk. Az itteni, központi épületkomplexumhoz kapcsolódik az a fahíd is, ami összeköti a szigetet a kikötővel és mellette lévő étteremmel, ahol nap közben akár búvárkodhatunk is.
A szigetre érkezve itt szállunk partra, és kis golfkocsikkal innen viszik tovább a csomagjainkat, majd természetesen a nyaralás végén itt szállunk föl a reptérre tartó kis vízitaxikra is, amivel elhagyjuk ezt a paradicsomi környezetet.
De addig is, visszatérve a szigetre mindenhol gyönyörűen rendben tartott köztereken sétálhatunk, miközben egzotikus növényekkel, lugasokkal és szabadtéri sportpályákkal találkozunk. Többek között kosár- és röplabda pályát, illetve golfpályát is találhatunk a pálmafák tövében.
Nagyon érdekes kertészeti megoldás, ahogy a kivágott fákat próbálják "újrahasznosítani": a meghagyott tuskókra tárolóedényként kókuszhéjakat kötöznek, melyek egyfajta organikus cserépként funkcionálnak. Ezekbe ültetnek bele különböző növényeket, melyek messziről úgy néznek ki, mintha valamilyen parazitanövények lennének a fákon. Pedig valójában ezek csak cserepek, amik kókuszból készülnek.
Gyakori díszítő elem még egy-egy a virágszirmokkal teleszórt vizes tál, ahol színes virágokból különféle egyszerűbb és olykor bonyolultabb mintákat raknak ki a vízfelszín tetején.
Természetesen, az épületek között is akadnak különlegességek. Például egy leginkább japánkertre hasonlító, trópusi épületegyüttes, kis, nyílászárók nélküli házakkal, köztük szökőkutas udvarokkal. Ezen a területen sok kisebb épület is áll, teljes harmóniában a szabadtéri részekkel, ahol tavakat és mesterséges patakokat alakítottak ki. Vannak privát részek, ahol masszázs, páros masszázs rendelhető, illetve szabad bejárású közösségi terek, este szépen, hangulatosan kivilágítva.
A sziget belsejében van egy kis növénytermesztő rész is, melynek érdekessége, hogy itt nem a földben terem a sok zöldség, hanem körülbelül egy méter magasan futó műanyag csövekben. A különböző zöldségek aztán innen kerülnek frissen az étkezőasztalokra.
A hatalmas étteremben hosszasan sétálhatunk a svédasztalos fogások között, mire nagy nehezen kiválasztjuk, mit is tegyünk a tányérunkra. A nagyobb étkezések mellett a tízórait, illetve a délutáni tea idején felszolgált szendvicseket pedig a part menti büfében fogyaszthatjuk el, akár kint a homokban lévő asztaloknál, akár kicsit beljebb, szintén gyönyörű panorámával a tengerre.
A sziget távoli csúcsához közeledve pedig egy party bárt is találunk, ahol többnyire a központi bárnál nyugodtabb körülmények között, kisebb baráti társaságokban iszogathatunk.
Innen nem messze van a keskeny kis szigetcsúcs, ahova akár ki is sétálhatunk. Nagyon érdekes látványt nyújt ez a kis földnyelv, aminek a végén három irányból is hullámzik az óceán.
Az természetes és épített környezet mellett azonban izgalmas élővilággal is találkozunk a szigeten, amiről majd későbbi blogbejegyzésemben írok részletesebben.